Jste zde

Domů

Vnitrozemí

Provincie Ciego de Ávila

Kubánské město Ciego de Ávila
Autor: Jenn Peters

Provincie Ciego de Ávila se nachází uprostřed ostrova Kuba. Hlavním městem je stejnojmenné město, které je důležitým hospodářským a dopravním uzlem celé provincie, protože leží přímo u dálnice Carretera Central.

Provincie má krásnou pláž na severním pobřeží, sousedící s nádherným okolím. Nedaleké souostroví Jardines del Rey je jednou z nejznámějších turistických destinací, na 400 km dlouhém pobřežním pásu spatříte nádherné korálové útesy.

Provincie Villa Clara

V centrální části ostrova Kuba se nachází provincie Villa Clara, jejímž hlavním městem je město Santa Clara. Cestovní ruch je dosud v provincii Villa Clara "v plenkách" a mnohem větší ekonomický význam tu prozatím má pěstování cukrové třtiny, v současné době stále hlavní zdroj příjmů místních obyvatel.

Ciego de Ávila

Kubánské jezero Laguna de la Leche

Klidné městečko Ciego de Ávila se nachází ve stejnojmenné provincii, a je zároveň jejím hlavním městem. Místo najdete v centru ostrova Kuba, prakticky uprostřed této mimořádně zajímavé země.

Ciego de Ávila jako město je pro Kubu velmi důležitým hospodářským a dopravním bodem, protože nedaleko od něj leží dálnice. Celá provincie ale turistům nabízí krásné písečné pláže s unikátním podmořským světem.

Pinar del Río

Okolí města Pinar del Rio a vápencové hory "Mogotes"
Autor: punwod

Asi 180 kilometrů západně od kubánské metropole Havana leží krásná provincie Pinar del Río se stejnojmenným hlavním městem. Ačkoli má toto unikátní město jen asi 130 000 obyvatel, je to největší město na Kubě na západ od Havany.

Město Pinar del Río bylo založeno v roce 1571 a tento neobvyklý název získalo díky tomu, že je obklopené krásnými borovými lesy. V tomto klidném městě uvidíte místní obyvatele, jak poklidně tráví svůj život a užívají si kouření doutníků.

Camagüey

Kubánské města Camagüey

Camagüey je jedním z prvních sedmi měst na ostrově Kuba, která byla založena ve jménu královské koruny. Toto jedinečné město má proto velmi dlouhou historii, kde jako turisté narazíte na jedinečnou impozantní městskou stavební kulturu koloniální éry, připomínající středověkou Evropu.

Guantánamo

Kubánský záliv Guantánamo

Město Guantánamo, které bylo založeno v roce 1796 francouzskými osadníky, leží na jihovýchodě ostrova Kuba a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Je obklopené malebnou krajinou, v jejíž horách najdete rozlehlé plantáže s kávou a kakaem.

Svému věhlasu vděčí americké vojenské základně se zajatci a také písni Guantanamera od José Fernandeze Diaze.

Kuba na Facebooku

Havanna

23.06.2018 - 16:00

Lette regnbygerNordøst, Lett bris, 4.3 m/s29°C

0.2 mm srážek

Tlak: 1015.3 hPa

Holguín

23.06.2018 - 13:00

Delvis skyetØst-nordøst, Lett bris, 5.1 m/s32°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.2 hPa

Varadero

23.06.2018 - 15:00

LettskyetNordøst, Lett bris, 3.6 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.