Jste zde

Domů

Příroda

Provincie Ciego de Ávila

Kubánské město Ciego de Ávila
Autor: Jenn Peters

Provincie Ciego de Ávila se nachází uprostřed ostrova Kuba. Hlavním městem je stejnojmenné město, které je důležitým hospodářským a dopravním uzlem celé provincie, protože leží přímo u dálnice Carretera Central.

Provincie má krásnou pláž na severním pobřeží, sousedící s nádherným okolím. Nedaleké souostroví Jardines del Rey je jednou z nejznámějších turistických destinací, na 400 km dlouhém pobřežním pásu spatříte nádherné korálové útesy.

Ciego de Ávila

Kubánské jezero Laguna de la Leche

Klidné městečko Ciego de Ávila se nachází ve stejnojmenné provincii, a je zároveň jejím hlavním městem. Místo najdete v centru ostrova Kuba, prakticky uprostřed této mimořádně zajímavé země.

Ciego de Ávila jako město je pro Kubu velmi důležitým hospodářským a dopravním bodem, protože nedaleko od něj leží dálnice. Celá provincie ale turistům nabízí krásné písečné pláže s unikátním podmořským světem.

Kubánská příroda

Kubánské pobřeží s pláží
Autor: reenoreluv

Přestože přírodní památky a zvláštnosti ostrova Kuba nejsou až zas tak silně spojené s celkovým obrazem tohoto karibského ostrova, zdejší kulturní a historicko - politický vývoj je velmi zajímavý.

Kuba je vůbec největším ostrovem v souostroví Antily, ostrov je převážně rovinatý se zvlněnou pahorkatinou a se třemi velkými pohořími na jihovýchodě. Kromě krásných bílých písečných pláží se podél pobřeží Kuby setkáte i s bažinami a s mangrovovými porosty.

Kuba na Facebooku

Havanna

23.06.2018 - 16:00

Lette regnbygerNordøst, Lett bris, 4.3 m/s29°C

0.2 mm srážek

Tlak: 1015.3 hPa

Holguín

23.06.2018 - 13:00

Delvis skyetØst-nordøst, Lett bris, 5.1 m/s32°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.2 hPa

Varadero

23.06.2018 - 15:00

LettskyetNordøst, Lett bris, 3.6 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.