Jste zde

Domů

Pláže

Ostrov Isla de la Juventud, 3. část

Isla de la Juventud s bývalou věznicí Presidio Modelo

Zajímavosti

Milovníci přírody by rozhodně měli zaměřit svou pozornost na tropickou zahradu Jungla de Jones, kterou najdete asi 30 km jižně od hlavního města Nueva Gerona, v regionu La Fé. Byla otevřena v roce 1902 Helenou a Henrym Jonesovými a výlet do ní si můžete objednat přímo na místě nebo ve vašem hotelu či v turistické kanceláři.

Východ ostrova

Krajina na východě ostrova Kuba
Autor: wallybazoom

Východ karibského ostrova Kuba s tamějšími krásnými a divokými přírodními scenériemi a s krásnými plážemi, je stále jedním z jakýchsi tajných tipů pro návštěvu Kuby.

Turistická oblast Holguin na severním pobřeží dojímá návštěvníky svou přírodní krásou: mírně se svažující kopečky, obrovské plantáže cukrové třtiny a banánovníků, a překrásné malé zátoky ke koupání.

Las Tunas

Las Tunas a jedna z krásných soch

Las Tunas je také nazýváno jako "Město soch", patří k provincii Victoria de las Tunas, jejíž je hlavním městem. Návštěvníky láká především mnoha svými uměleckými ateliéry, jedinečně krásnými plážemi, a také nádhernou přírodou a památkami.

Geograficky leží město na východě ostrova Kuba a žije v něm přes 140 tisíc obyvatel. V jeho staré části najdete jedinečné budovy koloniální architektury stejně jako další působivé památky.

Holguin

Město Holguin
Autor: Jenn Peters

Krásné provinční město Holguin je nazýváno také jako "Město náměstí". Tuto jedinečnou krása měl možnost poznat také Kryštof Kolumbus, když poprvé vstoupil na kubánskou půdu. Jeho první slova byla: "Nejkrásnější ostrov, jaký kdy lidské oči mohly spatřit".

A tak je tomu také dnes, protože Holguin nabízí návštěvníkům nedotčenou přírodní krásu s mnoha kulturními tradicemi, stejně jako jedinečné historické památky, na které návštěvníci dlouho nezapomenou.

Trinidad

Část města Trinidad

Starobylé město Trinidad (asi 36 tisíc obyvatel) se nachází na jižním pobřeží centrální části ostrova Kuba, je součástí provincie Sancti Spíritus.
Trinidad je také nazýván Městem muzeí a je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Jedinečné měšťanské a panské domy, stejně jako náměstí a staré kostely v původním stavu, charakterizují toto krásné staré město založené roku 1514. Jeho původní název byl Villa De la Santísima Trinidad, což v překladu znamená Město Nejsvětější trojice.

Kubánské pláže

Pláž Varadero
Autor: kudumomo

Kdo už někdy na ostrově Kuba byl, tak ví, že tento ostrov znamená mnohem více, než jen plážovou dovolenou. O tom, že má karibský ostrov fantastické přírodní pláže, není pochyb. V posledních desetiletích je také doplňuje moderní turistická infrastruktura a tak se dnes Kuba může srovnávat s ostatními karibskými zeměmi.

Většina turistů jezdí na nádherné pláže, a především na 20 kilometrů dlouhou a palmami lemovanou pláž Varadero, která se svažuje do moře tak mírně, že je tu koupání bezpečné i pro děti.

Kuba na Facebooku

Havanna

20.07.2018 - 18:00

Delvis skyetNord-nordøst, Lett bris, 5.0 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.2 hPa

Holguín

20.07.2018 - 15:00

Lette regnbygerØst-sørøst, Lett bris, 3.8 m/s35°C

0.3 mm srážek

Tlak: 1014.3 hPa

Varadero

20.07.2018 - 17:00

SkyetNordøst, Lett bris, 5.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.